Olumsuz Duygulardan Arınma Atölyeleri

GÖLGELERİMİZİ KUCAKLIYORUZ.
5 seanslık Serbest Bırakma Atölyeleri Başlıyor.

“Görünüşünüz, yaInızca kaIpten bakabildiğinizde berrakIaşır. Dışarı bakanIar düş kurar, içe bakanIar uyanış yaşar.”
– Carl Gustav Jung

Gölgene verdiğin güç senin hayata bakışına ve özgüven seviyene bağlıdır. Gölge senin için belki öfke, kızgınlık, suçluluk ve kıskançlık, belki de güç arzusu, özgürlük veya zayıf görünmekten korkmak olabilir. Dışarıdan ne kadar mutlu görünürsen görün gölgen hep orada.
Gölgenden kurtulmak veya onu düzeltmek söz konusu bile değil. Gölgenle ancak onunla yüzleşerek onu anladığında uzlaşabilirsin. Gölgeni tanımak ve kabul etmek, ironik bir şekilde seni güçlendirir.

Aslında güçlü ve yaratıcı yanın tam olarak gölge yanındadır. Gölge yanını kabul ederek doğuştan bütün olan benliğini yeniden bütünlersin. Kendi öfkeni ve kırgınlığını kabul edersen diğerlerinin de bunları yaşadığını kabul etmen kolaylaşır. Böylece diğerleri ile sınırlarını daha iyi çizer ve daha sağlıklı ilişkiler kurarsın. Kendinde kabul ettiğin bir şeyi başkalarında anlayıp kabul etmek daha kolay olurdu öyle değil mi?

Bastırıp inkar ettiğin bir şey maalesef yok olmaz. Aksine daha çok güçlenir ve artık gizlenmesi mümkün olmayan bir hale gelir. Gölgenin devrede olduğunu anlamanın en kolay yolu, yargılama ve suçlamadır. Başkalarını sürekli yargıladığın veya suçladığın şey senin gölge yanında mevcuttur. Bunlarla yüzleşmek acı ve utanç verici olabilir. “Asla şunu yapmam” veya “asla şöyle biri değilim” dediğin ne varsa, senin gölge yanına ışık tutar. “Gölge” yanını nelerin oluşturduğunu unutma. Bunlar korkuların, geçmişteki travmaların, hayal kırıklıkların ve korku nedeniyle asla gerçekleşmeyen hayallerindir. Bütün bu iç şeytanları gizlersen, daha şiddetli olurlar. Eğer onları susturursan, seni kontrol ederler, hiç beğenmediğin ya da kabul etmediğin bir resmini yansıtırlar.

 1. Kalbinle Sohbet
  Özün sana ne mesaj veriyor? Özümüzün mesajları değişimi ve dönüşümü ateşleyen bilgi tohumu içerir. Fakat Öz daima duymak istediğimiz şeyleri söylemez. Öz’ün mesajlarını almaya hazır mısın? Sanat büfede çalışmalar yapıp derin gevşeme teknikleriyle yapılacak meditasyon çalışmaları seni bekliyor.
 2. Geçmişi Onurlandırıyoruz
  Bizi ilerlemekten alıkoyan geçmişten getirdiğimiz sesler kimler? Hangi olaylar bizi tutuyor? Derin gevşeme teknikleri ve meditasyonla eşiği geçmenin önündeki bariyerleri kaldırıyoruz. Geçmişten özgürleştikçe içinde bulunduğumuz an’ın enerjisini dolacak.
 3. Gölgelerimizi Kucaklıyoruz
  Hem ışığı hem de gölgeyi içimizde bulunduruyoruz. Fakat karanlık tarafımızla yüzleşmek rahatsız edici olabilir.  Gölgemiz hissedilmesi huzursuz eden ve tanımlanması ve kontrol altına alınması zor olabilir. Bu özellikleri nedeniyle gölge yanlarımızı başkalarına yönlendirmek daha kolay gelebilir. Gölgenin bilincinde olmamak, eşimiz, ailemiz ve arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi zedeler ve profesyonel ilişkilerimizi ve kariyerimizi etkiler.  Gölgenizi keşfetmek daha fazla özgünlük, barış, yaratıcılık, enerji ve kişisel uyanışa yardımcı olur.
 4. Neye İhtiyacin Var?
  Kendini hangi etki alanıyla tanımlamak istiyorsun? Kendini anlat… 10 sıfatla kendini tanımlasan bunlar neler olurdu? Değerlerin neler? Nasıl bir sen olmak istersin?
 5. Affetmek Hafifletir.
  Yaşam yolculuğumuzda her gün onaylamadığımız, hatta bazen derinden etkilendiğimiz bazen de bambaşka bir olayda yüzünü gösterinceye kadar maruz kaldığımız olaylarla karşılaşıyoruz. Bu olayların kalbimizde açtığı yaraları şifalandıracağımız şifa çalışması yapmak ister misin?

1 Seans 2 saattir. Her bir atölye 290 TL + KDV’dir. 5 seans birden katılmak isteyenler %15 indirimden faydalanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir