Huşu İçinde, Süzülür Gibi Yaşamak!

Bazen, içimizde tanımlayamadığımız bir şeyin varlığını hissederiz. Bazen dedim çünkü o her zaman görünmez. Ortaya çıkmak için olmadık anları bekler. Mesela mutlu bir anda çıkar gelir, bir işe başlayacakken, yapılacaklar listemize bakarken, yeni bir ortama girerken ya da ilişkimiz aslında pek de fena değilken… 

Hâl hatır sorar gibidir ama anlarsınız, bir şey ima ediyor!

O şey biraz, mutsuzluğa benzer biraz da karamsarlığa, hatta biraz da umutsuzluğa… Soru sordurur, “Değerli miyim? Yeterli miyim? Umursanıyor muyum? Yapabilir miyim? Kabul edilir miyim?” Tuhaf bir kara duman gibi geçer içimizden bu şey… Geçerken de is bırakır.

Bu is, geçmiş deneyimlerimiz, kim olduğunu bile hatırlayamadığımız kişilerden duyduklarımız, bazen en yakınlarımızdan duyduklarımız, öğrendiklerimiz, bir şekilde edindiklerimizdir. Biz ona korku deriz, kaygı deriz, blokaj, problem, travma deriz… Bir sürü isim verir, farklı farklı tarif ederiz. Sonra bizim gibi başkalarının da olduğunu görürüz. Sayımız çoğaldıkça, kara duman da ardında bıraktığı is de normal gelmeye başlar.

Doğal Olan ama Normal Olmayan Şeyler Var!

Size bir sır vereyim mi? Bizi, bir sonraki adıma keyifle ilerletmeyen hiçbir şey normal değildir. Doğaldır, organiktir ama normal değildir.

Peki bu duman, yok edilebilir mi? Bilmem ama yönetebildiğini biliyorum.

Bununla ilgili ilk keşfim: Her birimiz keskin sezgilere, yaratıcılığa ve evrensel akışla temas kurma yetisine sahibiz.

Sadece daha önce çalıştırmadığımız kaslar, alıp da kullanmadığımız pratik aletler gibi orada öylece kendi günlerinin gelmesini bekliyorlar.

En Sevdiğim Gün, Bugün

Sizi, benliğinizin en ufak parçasına kadar uzanan bu derin yolculuğa davet ediyorum…

Yaşamın Direksiyonunda Atölye Çalışmasında Seni Neler Bekliyor?

Meditasyon: Rehberin de üstadın da kendi benliğin olsun.

Gevşeme Teknikleri: Yaratıcı enerjini özgürleştir.

Sezgiselliği Besleyen Özel Yöntemler: Tüm sesler kapandığında, geriye sadece senin sesin kalır. Ve hep gerçeği söyler, sadece gerçeği…

Araçlarla Koçluk: Kendini çözümlemek için rasyonel, analitik ve somut araçlarla karşında sadece sen varsın.

Enerji Çalışmaları: Frekansları kullanmanın ve özel enerjileri canlandırmanın bir metodolojisi olduğunu biliyor muydunuz? Enerjimizi nasıl kullanmalıyız, nasıl korumalıyız ve onu nasıl yükseltebiliriz?

Kahraman Kartları: Kahramanlık sadece başkalarına bahşedilmemiştir… Hatırla: Arzun kalkanın, zaafın kılıcın… Peki sen nasıl bir kahramansın? Sana verilmiş ilahi hediyelerin neler? Hepsini açtığına emin misin?

Antagonistinle Tanışmak: Kahramanı kahraman yapan şey onun en büyük engelinden başka bir şey değildir. Sanki düşmanınmış gibi görünen, sana hep zorluk çıkaran, sen aştıkça büyüyerek geri gelen antagonistinle tanışmak ister misin? Sana onu yenmeyi vadetmiyorum, onu fark etmeyi vadediyorum. Kim olmak istiyorsan o olmanı, sadece o sağlayabilir.

6 Haftalık Kişisel Bakım Programı

Enerjisel, ruhsal ve zihinsel açıdan keşifler, farkındalıklar ve çözümlemelerle dolu 6 hafta sen de kendine Yaşamın Direksiyonunda Atölyesi hediye et…

3 yorum

 1. Tekrar bu güzel yolculuk icin tesekkür ediyorum – özellikle sabriniz icin :-). Seraf ile yolculumuzda ve baska güzel calismalarda en kisa zamanda tekrar görüsmek dilegiyle.

  Sevgiler,
  Meltem

  Şebnem Toker ile Yaşamın Direksiyonunda adlı yolculuğumuza bundan 6 hafta önce başladık. İyi ki bu yolda sevgili Şebnem hocam ile ilerlemeyi seçmişim. Bu atölyenin bana kattığı o kadar çok şey oldu ki! Öncelikle kendisinin bazı harika özelliklerini listelemek isterim. Kendisini kısaca şöyle tanımlardım; sabırlı, bilgili, bilge ve esnek bir yaklaşıma sahip.

  Çalışmanın başında benim kişisel ihtiyaçlarıma göre bir hedef belirledik. Çalışma süresince bu hedefi benim gidişatıma göre değiştirmemiz bana muazzam fayda elde etmemi sağladı. Seanslara minik meditasyonları ekleyip spiritüel bir hava katılması da ayrı bir zevkti benim için. Kendimi iyi ve güvende hissettiğim, somut net olarak sonuçlar elde ettiğim; aslında elimde sandığımdan daha kuvvetli bir yaratım gücümün olduğunu fark etmemi sağlayan başarılı bir atöyle oldu Yaşamın Direksiyonunda benim için.

  Bu çalışma sayesinde kendimi çok daha iyi tanıma fırsatım oldu ve aslında değişimin benim elimde olduğunu idrak etmem bana harikulade kapılar açtı. İşte o kapının anahtarını Yaşamın Direksiyonunda atöylesi ile keşfetmek çok keyifliydi!

  Son olarak Şebnem hocamın bana aktardığı bütün tavsiyeleri, fikirleri, öğretileri, teknikleri, farkındalıkları kendi hayatında bir rol model olarak uyguluyor ve yaşıyor olması ayrı bir ilham kaynağı benim için. Kendisine bu verimli, motive edici ve bol farkındalıklı çalışma için çok teşekkür ediyorum.

 2. Zarif, kararlı ve esnek”, seni tanımlayacağım üç kelime olurdu. Beni anlamaya yönelik destekleyici soruların, benim konudan uzaklaştığım zamanlardaki kararlı yaklaşımın, odak noktamı değiştirme konusunda alan açman bana bu kelimeleri düşündürdü.
  Bu süreçte kullandığın koçluk araçları, testler ve kartlar, meditasyonlar kendime daha önceden bakmadığım açılardan yaklaşmamı sağladı, bu da yeni farkındalıklar anlamına geldi. Oyun oynamak süreci daha eğlenceli hale getirdi.
  İlk koçluk görüşmesinde ulaşacağımız nokta hakkında bir düşüncem yoktu. Ancak geldiğim yerde kendimi, düşünce biçimimi, inanışımı gözden geçirdiğimi, daha esnek, anlayışlı, güvende ve akışta hisseden biri haline geldiğimi söyleyebilirim. Bu hislerin davranışlarıma da yansıdığını görüyorum. Yani kesinlikle evet; bu yolculuk benim için çok faydalı oldu.
  Bu yolculuğun toplam kaç seanstan oluştuğunu ya da belli bir seans sayısı olup olmadığını bilmiyorum ama ben biraz daha devam etmek isterim açıkçası, eğer senin için de uygunsa 🙂
  Geri bildirimde negatif olarak değerlendirebileceğim bir konu yok. Umarım sorularına yanıt olabilmişimdir.
  İlgin ve desteğin için yeniden teşekkür ederim.

  Sevgiler,
  Halime

 3. Şebnem’i çok eskiden beri tanırım. Ama hayatımda bu kadar pozitif bir etkisinin olacağını hiç düşünmemiştim.
  Son derece travmatik, karanlık, hakikaten kendimi en dipte hissettiğim bir dönemde bana YAŞAMIN DİREKİYONUNDA ile el uzattı.
  Altı hafta boyunca yaptığı yol arkadaşlığı, farklı pencerelerden sunduğu bakış açıları, kendime yaklaşımımla alakalı yaptığı yapıcı yorumlarla yeniden YOLa çıkarken bana bilgeliğiyle eşlik etti.
  Bu yeraltından yukarı doğru süzülürken, yaptığım yolculukta ban tuttuğu ışık ve ışığın gerçek kaynağına yaptığı rehberlik için minnettarım.
  Teşekkürlerimi sunarken, kelimelerin kifayetsiz kaldığını düşünüyorum.
  Şebnemcim, hayatın boyunca her zaman ışığın parlasın.
  Dualarım ve sevgim hep seninle.
  Aycan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir